Jenom blázen by chtěl být normální.

Březen 2009

Zlín a Olomouc

30. března 2009 v 21:44 | Pierre |  Mise KM09
Tak jsem se vrátil po toulkách po Moravě. Pro svůj projekt mise KM09 si můžu udělat další dvě fajfky, a ze třinácti už mi zbývá "jen" devět.
Původní záměr byl, v pátek ráno jet na Moravu přes Olomouc kde do vlaku měl přiskočit můj brácha a měli jsme jet dál na jih do Zlína. Jenže to bych nebyl já, abych hned něco nezvoral. Omylem jsem si koupil Elišku z automatu na čtvrtek místo na pátek, a proto jsem usoudil, že bude nejlepší vyrazit už ve čtvrtek večer(jinak by mě to totiž stálo místo 160, 320 korunek a to mi bylo líto). No nevadilo to nijak moc, pouze jsem u bráchy strávil jednu noc navíc než bylo v plánu. A v pátek jsme se do toho Zlína samozřejmě stejně podívali. Když jsme tam dorazili, nevěřil jsem vlastním očím. Ve Zlíně je snad nejmenší nádraží jaké jsem kdy viděl. Vůbec není hodno krajského města. Hned jak jsem ho uviděl, rozesmál jsem se a udělal jsem asi 20 jeho fotek. Ve městě jsme strávili několik hodin, ale nic moc zajímavého jsme neviděli. O jednu "pamětihodnost jsme se však nechtěli nechat připravit. Ano myslíte správně - Baťovy domky. Nejdříve jsme je nemohli nalézt, a potom jsme se jich zase nemohli "zbavit". Byly opravdu všude kolem nás a my ne a ne dojít na konec. Fotil jsem celou cestu, ale vypadá to spíše, že jsem fotil pouze jeden domeček, protože jsou všechny úplně stejné. To byl páteční Zlín.

Stále naživu

22. března 2009 v 12:54 | Pierre |  osobní deník
Ano, stále žiju. Musím říct, že to bylo opravdu o fous. Během několika posledních dní jsem si uvědomil, že moje životní strategie je naprosto špatná a musel jsem jí hodně rychle přehodnotit. V průběhu několika posledních let jsem prošel určitým vývojem (říkejme třeba od mainstreamu k alternativě), a díky tomu mi moji kamarádi nebyli už dost dobří, a tak jsem se stále snažil hledat někoho lepšího. Jenže jsem si neuvědomil, že pokud chci pod sebou podřezat větev, musím již stát na jiné, no a nechybělo moc a málem se mi to povedlo. Na povrchní vrtochy už momentálně není v mém srdci místo. K čemu je vám 100 kamarádů, když nemáte skutečného přítele. Nyní si začnu hledat opravdové citové vazby a i mezi mými předešlými kamarády se najde několik lidí, které bych časem mohl považovat za přátelé. Momentálně tomu však není a jsem si vědom, že je to hlavně chyba z mé strany. Tímto článkem bych chtěl poděkovat mé intenetové kamarádce, která mi ohromně pomohla tím že mě vyslechla a byl to v tu chvíli jediný člověk, kterému jsem byl schopen se svěřit. Nyní už je mi mnohem lépe, a to i přesto že situace se oproti pátku nijak výrazně nezměnila. Asi je to tím, že už vím co chci a taky že existuje přece jen několik lidí na kterých mi opravdu záleží a doufám že z jejich strany je to podobné.

Tato moje veliká chyba se už nesmí nikdy opakovat a děkuji vám za podporu.

PS: když budete někdo chtít zajít se mnou na kafe, tak jsem tu pro vás, teda hlavně v Praze, ale někdy také v Ústí a v sobotu také v Olomouci a v pátek možná ve Zlíně.


PS2:(pozor nejde o konzoli) nyní se nově můžete podívat jak vypadám v mém profilu napravo


Sebelítost

18. března 2009 v 19:50 | Pierre |  krátké postřehy všeho druhu
Sebelítost, jeden z nehorších myšlenkových pochodů, který může člověka nahlodávat. Přikrade se k vám mlčky ze zadu a pak vám zaťuká na rameno. Jakmile se otočíte nacpe se vám do hlavy a vytlačí vše ostatní. Bohužel není jednoduché se jí zbavit, ale slibuji že se o to pokusím. Zavidím lidem, kteří dokáží vypnout a nepřemýšlí pořád a pořád a pořád. Jak bylo, jak je a jak bude. Proč se pitvat v minulosti, když není nijak podstatná, ale ja na ní stejně budu a budu myslet. To bych nebyl já,kdybych si všechno v hlavě tak šíleně nekomplikoval. Já se prostě nechápu a už jsem zase u toho - sebelítost! Asi se budu také muset naučit tomu bezmyšlenkovitému koukání do zdi(já to jednoduše neumím - jentak vypnout). Teď už možná chápete proč jsem změnil blogové působiště.
Mise KM09

13. března 2009 v 4:00 | Pierre |  Mise KM09
Určitě jste si všimli zajímavého odkazu v mých rubrikách Mise KM09 a vrtalo vám hlavou co že to znamená. Že je to tak, já do vás vidím. Tak já vám to tedy řeknu. Rozhodl jsem se, že budu trochu více cestovat po českých, moravských a slezských luzích a hájích. Mise KM09 znamená přesně: Mise krajská města 2009. Chtěl bych letos navštívit všech 13 krajských měst v Česku. Dvě z nich už mám samozřejmě splněná(Praha, Ústí nad Labem) a za týden by se k nim mělo přidat další(Olomouc), kam pojedu navštívit mého bratra. Na Moravu se podívám po několika letech a do Olomouce poprvé v životě(což je trochu ostuda, vzhedem k tomu že brácha tam bydlí asi šest let). Docela se na to těším, doufám že bude vycházet počasí, abych přinesl i nějakou tu fotoreportáž. Možná zkusím zvládnout rovnou i další moravské město - Zlín, Ostravu nebo Brno(ještě uvidím). No a kdyby mi to náhodou letos všechno nevyšlo, tak nevadí i snaha se počítá…né?

Doprava nebo doleva ?

11. března 2009 v 17:17 | Pierre |  různé aneb co se jinam nevešlo

Tak na tento zajímavý článek mě upzornil můj brácha. Pozor v některých prohlížečích se obrázek nehýbe(mě v opeře). Pak mi do komentářů napište kam se vám otáčí? Mě se točí skoro pořád doleva, jen jednou se mi náhodou povedlo otočit ji na druhou. Brácha říkal, že jí dokáže mrknutím oka "přemluvit", aby se točila opačně. Mě se to teda nepovedlo, ikdyž pravdou je, že jsem to moc dlouho nezkoušel.

Proč píšeme na blog

8. března 2009 v 10:51 | Pierre |  různé aneb co se jinam nevešlo
Je mi tak trochu záhadou proč v zemi, kde žije 10 446 157 lidí má 803 811 svůj vlastní blog(počítám pouze blog.cz). Tolik lidí má něco na srdci a chce to sdělit světu? Asi jen stěží.
Většinou se jedná pouze o blogy "odpadní", na kterých se nedozvíme ani jednu zajímavou myšlenku, pouze se to zde hemží barevnými ikonkami a obrázky podprůměrných pěvců.

Rád bych tedy tu myšlenku proč píšeme na blog shrnul do několika odstavců.


Na blog píšeme

1. Protože máme nějaké své myšlenky a názory(obrázky, videa) a chceme se s nimi podělit i s jinými lidmi. Protože se chceme touto cestou seznámit s jinými zajímavými lidmi, kteří mají podobné smýšlení jako my. V neposlední řadě také tímto způsobem zaháníme chmury ze svého reálného života.
2. Protože ho mají všechny holky ve třídě a já ho tím pádem musím mít taky. Protože mě baví mít největší návštěvnost a rekordní ankety + další absurdnosti. Protože mám ráda, když to na mě ze všech stran bliká .
3. Protože se doma hrozně nudíme a tohle je pro nás jediná smysluplná zábava, kterou ubíjíme čas.
4. Protože bychom chtěli mít vlastní internetové stránky, ale neumíme si nějaké kloudné vytvořit, a proto jsme pořád na blog.cz, kde se to stále více hemží reklamami (he snad mi to nezcenzurují ).
5. Protože si chceme taky popovídat s jinými lidmi než se svými běžnými kamarády.

A do jaké skupiny patříte vy?? Pravděpodobně jsem na další důvody zapoměl, pokud si vzpomenu tak ještě možná doplním.Červený trpaslík

7. března 2009 v 21:51 | Pierre |  Beze slov

Pierre je zpět

6. března 2009 v 20:00 | Pierre
Ahoj, šlo pouze o změnu působiště, kterou jsem z logických důvodů(prostě jsem nechtěl aby mi na ten blog někteří lidé chodili) na svém starém blogu nezmínil. Doufám, že se vám tu bude líbit ještě víc než na mém předešlém působišti a slibuji že se pokusím o co nejlepší balzám pro vaše kukadla. Zdraví vás Pierre :D