Jenom blázen by chtěl být normální.

Stále naživu

22. března 2009 v 12:54 | Pierre |  osobní deník
Ano, stále žiju. Musím říct, že to bylo opravdu o fous. Během několika posledních dní jsem si uvědomil, že moje životní strategie je naprosto špatná a musel jsem jí hodně rychle přehodnotit. V průběhu několika posledních let jsem prošel určitým vývojem (říkejme třeba od mainstreamu k alternativě), a díky tomu mi moji kamarádi nebyli už dost dobří, a tak jsem se stále snažil hledat někoho lepšího. Jenže jsem si neuvědomil, že pokud chci pod sebou podřezat větev, musím již stát na jiné, no a nechybělo moc a málem se mi to povedlo. Na povrchní vrtochy už momentálně není v mém srdci místo. K čemu je vám 100 kamarádů, když nemáte skutečného přítele. Nyní si začnu hledat opravdové citové vazby a i mezi mými předešlými kamarády se najde několik lidí, které bych časem mohl považovat za přátelé. Momentálně tomu však není a jsem si vědom, že je to hlavně chyba z mé strany. Tímto článkem bych chtěl poděkovat mé intenetové kamarádce, která mi ohromně pomohla tím že mě vyslechla a byl to v tu chvíli jediný člověk, kterému jsem byl schopen se svěřit. Nyní už je mi mnohem lépe, a to i přesto že situace se oproti pátku nijak výrazně nezměnila. Asi je to tím, že už vím co chci a taky že existuje přece jen několik lidí na kterých mi opravdu záleží a doufám že z jejich strany je to podobné.

Tato moje veliká chyba se už nesmí nikdy opakovat a děkuji vám za podporu.

PS: když budete někdo chtít zajít se mnou na kafe, tak jsem tu pro vás, teda hlavně v Praze, ale někdy také v Ústí a v sobotu také v Olomouci a v pátek možná ve Zlíně.


PS2:(pozor nejde o konzoli) nyní se nově můžete podívat jak vypadám v mém profilu napravo

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 helianthi helianthi | Web | 22. března 2009 v 14:22 | Reagovat

teda ty se pohybuješ po té naší matičce vlasti! :-D ono to asi nejde ze dne na dne vyměnit přátelé, je to jako kdyby jsi chtěl změnit celý šatník, vyhodíš ho ven a pak zjistíš, že sis tam nic nenechal a musíš chodit nahatý....  :-)

není řečeno, že přátelé musí být stejní jako ty, můžou tě v něčem krásně doplňovat. ale když člověk pochopí některé věci a myšlenky, uvědomí si, že mu přátele jednoduše nestačí, že to nejsou ti přátelé které chce. Po stužkováku mi bylo líto, že už to končí, že už se nebudeme vídat a chtěla jsem se spolužáky trávit více času, ale pak jsem pochopila, že oni mají jiné hodnoty a jiné "zábavy" a že to není ono, neříkám že všichni. Proto jsem šťastná, že mám tu svojí bandu, kterou bych neměnila za nic na světě, i když na ně nemám tolik času kolik bych chtěla, matura je žrout času :-)

2 BlackCat BlackCat | Web | 22. března 2009 v 18:23 | Reagovat

No ano, přátelé nemusí být stejní, ale je dobré, když se ti snaží porozumět a nesoudí. A pokud existuje souzení, tak jde o přátele.

Jenže já jsem nikdy nebyla obklopena mnoha lidmi, takže ani nevím, jaké je to mít stovky kamarádů. :-) Za to vím, že přátelství se buduje složitě a nerodí se ze dne na den.

3 Zuzka Zuzka | Web | 23. března 2009 v 13:22 | Reagovat

moc záleží na tom jaké lidi máš okolo sebe.. nebo aspoň u mě. Já když je mi někdo hodně blízký, tak ho nechám prostoupit do mého života a dalo by se říci, že s ním splynu. :) Jenže je problém pak, když nechám takhle vstoupit víc lidí a ono se to pak tluče a nedělá to dobrotu .. Takhle jsem přišla o kamarádku z gymplu potom, co jsem se seznámila s přítelem. Vždycky mi pak bylo líto, že prostě to takhle dopadlo. Pořád se kamarádíme, ale už to není ono. Každá jsme úplně jinde.

Nikdy jsem neměla moc blízkých přátel. Vždycky to byli spíš kámoši, co mi byli schopni podkopnout nohy pro svje dobro. Ale pár jsem jich měla a ještě mám a neměnila bych. I když už jsem teď taky jiná než před lety.. pořád mě k nim drží ty vzpomínky, jak mi pomohli, když mi bylo nejhůř ..

Držím ti palce ať ti to všechno vyjde..  a ať moc dlouho nehledáš . :)

4 Libor Libor | Web | 23. března 2009 v 18:28 | Reagovat

Tak to je moc fajn, že jsi ty větve pod sebou nepodřezal úplně. On pak člověk pěkně spadne, a to někdy bolí....a nejhorší je, když na něj pak zbuchne i celý ten strom :-)

5 Chemarin Chemarin | Web | 26. března 2009 v 19:13 | Reagovat

Pierre zapomněl, ale také připsat, že i on vyslechl ochotně mě. Za to ti díky.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama