Jenom blázen by chtěl být normální.

Zlín a Olomouc

30. března 2009 v 21:44 | Pierre |  Mise KM09
Tak jsem se vrátil po toulkách po Moravě. Pro svůj projekt mise KM09 si můžu udělat další dvě fajfky, a ze třinácti už mi zbývá "jen" devět.
Původní záměr byl, v pátek ráno jet na Moravu přes Olomouc kde do vlaku měl přiskočit můj brácha a měli jsme jet dál na jih do Zlína. Jenže to bych nebyl já, abych hned něco nezvoral. Omylem jsem si koupil Elišku z automatu na čtvrtek místo na pátek, a proto jsem usoudil, že bude nejlepší vyrazit už ve čtvrtek večer(jinak by mě to totiž stálo místo 160, 320 korunek a to mi bylo líto). No nevadilo to nijak moc, pouze jsem u bráchy strávil jednu noc navíc než bylo v plánu. A v pátek jsme se do toho Zlína samozřejmě stejně podívali. Když jsme tam dorazili, nevěřil jsem vlastním očím. Ve Zlíně je snad nejmenší nádraží jaké jsem kdy viděl. Vůbec není hodno krajského města. Hned jak jsem ho uviděl, rozesmál jsem se a udělal jsem asi 20 jeho fotek. Ve městě jsme strávili několik hodin, ale nic moc zajímavého jsme neviděli. O jednu "pamětihodnost jsme se však nechtěli nechat připravit. Ano myslíte správně - Baťovy domky. Nejdříve jsme je nemohli nalézt, a potom jsme se jich zase nemohli "zbavit". Byly opravdu všude kolem nás a my ne a ne dojít na konec. Fotil jsem celou cestu, ale vypadá to spíše, že jsem fotil pouze jeden domeček, protože jsou všechny úplně stejné. To byl páteční Zlín.


Sobotní ráno bylo ve znamení panikaření mého bráchy(který akci organizoval), snažili jsme se mu pomáhat seč to šlo, ale všechno bylo docela ve skluzu. No nakonec se vše docela dohnalo. Velký problém nastal, když se narazil soudek a zjistilo se že jedna hadička je děravá a že utíká "pívo". Bez kombinaček nebyla možná oprava a tak se obvolávalo známé obyvatelstvo Olomouce. Defekt byl po několika hodinovém čekání opraven a akce mohla konečně doopravdy začít. Potvrzených bylo 30 hostů, což nakonec asi odpovídalo(nepočítal jsem). Poznal jsem několik opravdu zajímavých lidí z party kolem mého bráchy. Škoda, že jich většina je z "východu". Dal jsem si aj pár drinků přestože nepiju(pár znamená opravdu dva). A vydržel jsem asi do 5ti do rána. Ikdyž o jednu hodinu jsme byli díky časovému posunu okradeni. Na prohlídku Olomouce jsem měl vyčleněno ze sobotního odpoledne pouhou hodinku, takže se konala rychlo exkurze. Po ní jsem usoudil, že musím do Olomouce letos minimálně ještě jednou, protože je to opravdu nádherné město. Stejně "musím" letos ještě do Ostravy, tak to vezmu cestou. V neděli už jsem jenom tak dospával (do 12ti hodin). No a ve tři jsem se vydal zpět do Prahy. Vlak měl tentokrát "jen" 20ti minutové zpoždění(při cestě tam to bylo 30 minut). No a v 18:15 jsem byl na hlaváku v Praze. Tak to byl ve stručnosti můj víkendový výlet.

A nyní pár fotek, pro větší přehlednost zařazuji pod článek. Omlouvám se za větší počet.

Zlín - střed(hlavní nádraží)
Zlín - střed, z druhé strany s "Temelínem"
Zlín - magistrát
Zlín - OD Zlaté jablko
Zlín - Baťovy domky1
Zlín - Baťovy domky2
Zlín - Baťovy domky3 s efektem
Zlín - Baťovy domky4 - Povesná IX, z těchto ulic mají asi pošťačky radost
Zlín - Baťovy domky5, všude kam se podíváš
Zlínská kachna, od pražské a ústecké se nijak neliší
olomouc - náměstí
olomouc - orloj, taky mohli ten nápis přemalovat, že?
olomouc - pomník(teď si nevzpomínám jak se tomu říká)
olomouc - kostel
olomouc - lampa
olomouc - parkoviště(asi nejhezčí nadzemní parkáč, jaký jsem kdy viděl)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Tomáš Tomáš | Web | 31. března 2009 v 6:32 | Reagovat

Tož v tem našem Olomócu si sa moc nerozfotil, ale dá sa na to kókat s radosťó:) Je teda fakt, že včíl bych sa měl aji já trochu stydět, páč já tam poslední dobó bévám jen v Olympii a podobnéch krámkách, což ze mňa robí barbara. Slibojo že příště to zkosím napravit a zastavit sa aspoň v tem velkým kostele kósek pod radnicó. Přejo pěkné deň a spóstu dalších fajnovéch obrázkó:)

2 Libor Libor | Web | 31. března 2009 v 9:40 | Reagovat

Olomouc je hezké město (i když z Moravy mám raději Kroměříž, to sice není krajské město, ale pokud jsi tam nebyl, tak se jistě zajeď podívat), určitě se tam ještě někdy podívej.

3 Zuzka Zuzka | Web | 31. března 2009 v 10:36 | Reagovat

neříká se tomu náhodou morový sloup ? .. ;) tomu pomníku. :) Ve Zlíně jsem nikdy nebyla, ale ty domky jsou fakt pěkné .. :) to se mi líbí

4 Pierre Pierre | 31. března 2009 v 17:06 | Reagovat

Tomáš: jak říkám, měl jsem na prohlídku asi hodinu a udělal jsem samozřejmě daleko víc fotek, těžko je ale všechny budu vkládat sem :)

Libor: ano Kroměříž mám také v plánu, dokonce tam mám po víkendu jeden kontakt :)

Zuzka: no to je ono morový sloup, jsem si prostě nemohl vzpomenout :))

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama