Jenom blázen by chtěl být normální.

Květen 2009

Hudební nášup

30. května 2009 v 19:44 | Pierre |  Hudba
Chtěl jsem vložit originální klip, ale ten byl již odstraněn. Předkládám tedy Sesame Street Version. :D

Vejce na Andělu

27. května 2009 v 19:32 | Pierre |  různé aneb co se jinam nevešlo
Vejce na Andělu: Byl jsem tam a mám dost rozporuplné pocity. Ano nesnáším Paroubka, ale tohle už začíná být trochu moc. To co začalo jako recese, z toho se stává davová šílenost. Taky jsem přišel podpořit prostest proti Paroubkově demagogické agitaci a podívat se na tu jeho aroganci, ale řešit to masovým házením vajíček, to podle mě nemůže přinést nic dobrého. To čeho jsem se včera obával se tak nějak vyplnilo. Hlavně prosím vás nevěřte nikomu, že za tím stojí ODS. To je jen další jeho demagogický tah. Může si za to sám těmi svými populistickými kecy a taky samozřejmě facebook, který zlepšuje organizaci takových akcí. Já tam byl protestovat sám za sebe. Za dvě volební období, která jsem mohl volit jsem ani jednou ODS nevolil.
Nejlepší transparent: Co bylo dříve Paroubek nebo vejce?

Krize, Krize, Krize

24. května 2009 v 18:42 | Pierre |  různé aneb co se jinam nevešlo
Jistě jste to slove v poslední době již slyšeli. Svět se zmítá v ekonomické krizi. Pokud jste neslyšeli, tak asi bydlíte ve sklepě bez oken, bez internetu, televize tisku a lidí.

Důvod, který mě přiměl k napsání tohoto článku je množství publikovaných zpráv o tom jak jsou na tom lidé po celém světě špatně a jak se všude propouští apod. Jsme svědky opravdové mediální "masáže" ze všech stran. Jistě, je to pravda, ale je to podle mě věck kterou krize pouze uspíšila, nikoliv zapříčinila. Není totiž krize jako krize. Porovnejme si tu aktuální s krizí třicátých let dvacátého století. V této meziválečné době došlo v roce 1929 ke krachu na New Yorské burze, se kterou se svezli i ostatní světové burzy po celém světě a došlo k rozsáhle hospodářské depresi trvající několik let. V této době zažili lidé opravdovou bídu. Nedostatek zboží jakéhokoliv charakteru včetně nejzákladnějších potravin. Hladovění, bída i rabování se stali běžnou součástí doby. Došlo také k radikalizaci obyvatelstva a k prvopočátečnímu podporování nacismu. Co následovalo víme všichni. Dnes v době tzv. "krize" jdu na nákup do Billy a stojím desetiminutovou frontu mezi regály plných zboží. Vidíte ten rozdíl, o kterém tu mluvím. Jistě spousta firem zkrachovalo. Mnoho lidí přišlo nebo přijde o práci, ale nevidím lidi na ulici umírat hlady a houmlesáků vídám pořád stejně.

Nepopírám, že svět se nachází v recesi, ale ta krize kterou nás denně krmí, je jen jedna velká mediálně nafouknutá bublina. Nebýt médií, která mají na lidi pořád velký vliv, mohl by být dopad recese daleko menší. Toť můj skromný názor.
Záhadná

19. května 2009 v 21:26 | Pierre |  Porezie
Smysluplné lehce
promyšleno měkce
v mrákotách se potácí
život zlehka vytrácí

Zahaleno temnou mlhou
bývaje i pestrou duhou
v ústraní i na očích
hýčkající v náručích

Obklopeno záhadou
uzamčenou zahradou
hledajíce obkliku
vyhýbat se útěku

Na cestě i v houští
život opět spouští
rychlosti však není třeba
pomaleji, klidně zleva

Nečekati na signál
prostě jít jen dál a dálMail spam

18. května 2009 v 21:59 | Pierre |  různé aneb co se jinam nevešlo
Jmenuji se Patrick Chan jsem pracovat s Poveste Seng banky. K dispozici je soucet $ 22,500,000.00 v mé bance "Poveste Seng Bank", Hong Kong. Prál bych si, aby se prenos z $ 22,500,000.00. Já vás prosit o pomoc pri provádení této transaction.I hodlají dát 30% z celkových financních prostredku jako náhradu za vaši pomoc. Pokud budete mít zájem pošlete mi e-mail na muj soukromý e-mail (patchanprivacy003@yahoo.com.hk).

Tohle mi před chvílí přišlo mailem, a já myslel že už se dneska nezasměju. Tak co myslíte mám mu pomoci a ukázat že jsem dobrák.

Ňů Dyzajn

18. května 2009 v 21:30 | Pierre
Chtělo to nějakou zajímavou změnu. Chtěl jsem udělat něco co nejjednodušší, ale zároveň trochu matoucího a přemýšlejícího a myslím, že se mi to i docela povedlo. Za týden už se mi to stejně bude hnusit. Ale v tento okamžik prostě: fresh and simple. Jinak jsem chtěl napsat něco hodnotnějšího, ale v tomto týdnu to asi moc neprojde, protože chodím domu zase až tak v 8 a mám náladu tak akorát na postel(práce jedna zaplivaná, člověk si chce v jednu udělat kafe a nakonec si ho udělá až v osm doma), takže mi dejte trochu času a já třeba s něčím překvapím nebo ne. Kdo ví. Mejte se moji čtenáři.

Odeur de Violettes

15. května 2009 v 21:07 | Pierre |  Hudba
Jednou takhle v pátek (jo dneska) večer hledám něco na internetu. Posléze však nalézám úplně něco jiného, avšak o několik minut později zjišťuji, že jsem nalezl něco mnohem lepšího a hodnotnějšího než jsem původně hledal. Odeur de Violettes. Nejúžasnější na tom je, že mi k tomu paradoxně dopomohl "fejsbuk" na který nadávám kde můžu a ke kterému jsem se dnes asi po týdnu přihlásil.

To že česká scéna nemá mnoho nových talentovaných muzikantů je kec, jen se o nich neví a musí se více hledat a někdy s velkou dávkou náhody najít.
Kdybych vám řekl, jak jsem našel… smáli byste se, ale neřeknu.


Hudební okouzlení! Snad vydrží co nejdéle.

Doufám, že se najde někdo komu se to líbí. V opačném případě mě to od dalšího poslechu stejně neodradí.


I want you to read me fairytale.


Má radikalizace

13. května 2009 v 20:10 | Pierre |  osobní deník
Má antikuřácká radikalizace pokračuje celkem rychlým tempem ke svému maximu. Včera jsem byl s kamarády posedět na zahrádce místního restauračního zařízení a popít trochu toho mého oblíbeného moku (Kofoly!). Vše bylo bez problémů, dokud jsme nebyli nuceni z důvodu zavření zahrádky, přesunout se dovnitř. No abych to neprotahoval, asi po půl hodině v zakouřeném interiéru mě začali pálit oči (nic jsem si nevsugeroval, prostě jsem na to citlivější). A to mi ani nepřišlo že tam bylo nějak extra zahuleno. Nebyl jsem to schopen dále snášet, a proto jsem tedy odešel dříve. Ať už proboha prosadí ten antikuřácký zákon, čeho se pořád tak bojí. Funguje to v jiných zemích, bude to fungovat i tady.

Dříve bych to byl schopen překousnout, ale došel jsem do takové fáze kde už mi to leze na nervy jen vstoupím do dveří..
Brzy mi někdo nabančí, protože se už budu bránit i slovně (třeba na zastávkách).
Ano, vím že existují nekuřácké hospody, ale je jich málo a skoro nikde nemají K.
PS: Ano jsem cíťa.Udělal jsem si radost

12. května 2009 v 22:54 | Pierre |  různé aneb co se jinam nevešlo
Včera jsem si udělal radost nákupem nástěnné(doufám že dvě N) politické mapy Česka. Je obdivuhodné, že si jí kupuji až teď, přestože jsem velkým "milovníkem" kartografie a demografie. Můj pokoj teď vypadá alespoň o trochu méně hnusně. :)
Ještě mám v plánu Evropu, ale to až za čas.

Nejoblíbenější ...

9. května 2009 v 17:17 | Pierre |  osobní deník
aneb Pierre zase odhaluje jeden prstík u své levé nohy :)).

Nejoblíbenější...
Kniha: od včerejška E.M. Remarque - Tři Kamarádi (avšak tato kategorie bude do budoucna hodně pohyblivá, vzhledem k mému vzrůstajícímu zájmu o četbu z poslední doby)
Hudební album: Smashing Pumpkins - Adore
Píseň: Yeah Yeah Yeahs - Down Boy
Skupina: nelze vybrat
Jídlo: svíčková (dopřávám si v omezeném množství) :)
Pití: čaj, kafe, Kofola (Grena)
Město: žádné není, nikdy žádné nebude (asi)
Stát: Česko, Nizozemsko
Barva: bílá, černá, oranžová
Blog: přece ten můj :D, (ten Pierre to je ale sobec)
Film: Amélie z Monmartru
Soundtrack: - II -
Seriál: The Simpsons (u téhle kategorie jsem si jistý, že se asi nikdy nezmění :D)
Budova: kdo uhádne? :)
Místo: v poslední době Stromovka (jakýkoliv únik do přírody se počítá)
Hmyz: mravenec
Psí plemeno: zlatý retrívr
Rádio: Wave
TV Stanice: :DD
No a už mě nic nenapadá. A co vy prozradíte nějakou položku?

Markus

3. května 2009 v 14:40 | Pierre |  Povídky
… Markus se rozběhl tím směrem. Našel ji ležet v nevysoké trávé na pokraji temného listnatého lesíka. Byla celá od krve, její původně bílé šaty měly teď nádech do růžova. Vypadala velmi mladě, mohlo jí být něco mezi 13 a 15 lety. Rychle nahmatal poslední obvaz, který měl ve vnitřní kapse svého špinavého a rozpadajícího se pláště a přiložil ho na otevřenou ránu. Jakmile poskytl dívce nejzákladnější oštetření, popadl jí do náruče. Měl stále ještě dost sil, přestože poslední dvě noci nenaspal ani minutu. Ke statku kde se momentálně ukrýval to bylo podél potoka necelý kilometr. Půda byla dosti podmáčená po včerejším vydatném dešti, a tak si musel dávat pozor aby někde nepodklouzl. Po několika stech metrech náhle jakoby skoprněl. Něco se mu nezdálo. Opatrně se přikrčil za nejbližší houštinkou s ohledem na dívku která byla v bezvědomí. Jeho podezření po chvilce nabralo reálné opodstatnění v podobě projíždivší hlídky SS jen několik metrů od nich. Jednalo se o tandemový motocykl, na kterém seděli dva němečtí vojáci. Markus dostal strach, že by mohlo jít o kontrolní hlídku, která vždy jen několik minut předchází velké koloně aut a tanků. Musel urychleně spěchat směrem ke statku, a to i s ohledem na zhoršující se stav dívky. Když probíhal velkou bránou ke statku, ještě se v mžiku ohlédl, jestli ho náhodou někdo nesleduje. Všude kolem se to totiž jen hemžilo němci a statek který byl baštou místních partizánů mohl být okamžitě prozrazen. Rozrazil dřevěné dveře a vnesl děvče chodbou dovnitř. Položil jí na lavici a začal svolávat osazenstvo domu. Všichni se rychle seběhli a než se stihl rozkoukat, kolem dívky se vytvořil hlouček lidí. Byl mezi nimi i bývalý pomocný doktor a veterán z první světové války Thierry. Odstrčil ostatní a vykřikl: " Udělejte mi místo herdek, jo a budu potřebovat hodně obvazů, lavor s vodou a nějaké to šití" Markus pochopil, že tím byl jeho hlavní úkol splněn a potichu se vytratil zadem aniž by si toho kdokoliv všiml. Na dvoře měl kůlnu ve které pobýval. Vstoupil dovnitř, lehl si na rozvrzanou postel a nedalo mu moc práce, aby za nedlouho usnul…

Neonacisté v Česku – nechápu

1. května 2009 v 11:43 | Pierre |  krátké postřehy všeho druhu
Početné srazy lidí hlásící se k tomuto hnutí z poslední doby mě přinutili k sepsání tohoto článku. Jedná se totiž o jednu věc, kterou pořád nejsem sto pochopit. To že chtějí mít ve svém státě obyvatele pouze jedné rasy či kultury, to bych ještě celkem bez problémů pochopil, méně už nadřazenost bíle rasy nad jinými. Je tu však druhá věc, která mi nedá spát. Jde o hlášení se k odkazu Adolfa Hitlera a k jeho postojům a myšlenkám. Oni si jaksi neuvědomují, že AH chtěl nejenom vyhladit židy z povrchu zemského, ale další na řadě byli Slované, prvořadě češi(slovanského původu). Šlo o to, že pokud by mu to bylo umožněno: část Čechů by asimiloval(pozor ne od slov asi milovat) do národa Německého, někoho by vysídlil na Sibiř a zbytek povraždil, jak prosté. Proto mi tedy nejde na rozum, že v dnešní době kdy i na internetu jsme schopni nalézt velký počet důvěryhodných informací se stále najdou lidé kteří tomu nerozumí. Mám dvě možná vysvětlení:
1) buďto jsou to lidé s velmi nízkým intelektem, kterým je jedno jaké jsou myšlenky jejich hnutí, hlavně když se mají kde prát a kam patřit (kažý chce přece patřit do určité sociální skupiny, mě nevyjímaje)
2) ta druhá možnost je: špatná informovanost a výuka na základních a středních školách
Doufám, že se to od té doby v dějepisu změnilo, a že se historii dvacátého století věnuje více času než třeba Sámově nebo Velkomoravské říši, protože je to podle mě potřeba.
Jak to vypadá v českém školství Libore??

Snad všemu rozumím dobře.
Jak můžu obdivovat někoho kdo "mě" chtěl zabít.