Jenom blázen by chtěl být normální.

Srpen 2009

Potkali se u Kolína, ne vlastně o kus dál

28. srpna 2009 v 21:04 | Pierre |  osobní deník
La Valse d'Amelie

Sedíš na skále a koukáš do dáli, víš však, že na to nejsi sám. Ležíš ve spacáku zachumlán po krk a přemýšlíš. Uvědomuješ si, že na několika metrech čtverečních kolem tebe je tolik úžasných a milých lidí (kromě pani), tolik kolik si jen stěží doposud poznal. Jsi neskutečně rád, že jsi dostal možnost se se všemi těmi bytostmi vidět. Již teď se těšíš na den, kdy se s nimi opět setkáš a víš, že to bude brzy, protože si to hrozně přeješ. Bude to v té daleké zemi, tam někde mezi prohnilými ohryzky kde leží jablíčko tak zelené a šťavnaté, že se s chutí olízneš již při myšlence naň.

Jihlava a Plzeň

21. srpna 2009 v 11:58 | Pierre |  Mise KM09
18.8.
Jihlava
Musím se přiznat, že před touto cestou jsem o Jihlavě téměř nic nevěděl. Na internetu jsem toho také nestihl moc vyčíst, a tak jsem jel tak trochu naslepo(což už je u mě tak trochu pravidlem). Opět jsem využil služeb Student Agency a stejně jako do Liberce jsem byl nadmíru spokojen. Busuška pracovala jako vždy velice spolehlivě. Po příjezdu na autobusové nádraží jsem se vydal směrem, kterým jsem tušil centrum. Posléze se mi povedlo zatočit na špatnou stranu, proto jsem byl nucen vytáhnout svou vytištěnou mapu Jihlavy a zorientovat se. No a teď už k Jihlavě. Centrum je z větší části obklopeno mohutnými a zachovalými středověkými hradbami. Na hlavním Masarykově náměstí najdeme krásnou radnici a o kousek dál honosný kostel. Bohužel i v tomto městě se objevil v minulém století nějaký urbanistický prznitel, který nechal v centrální části postavit plechovou obludu s názvem PRIOR, která naprosto devalvuje hodnotu celého náměstí. Pokud bych měl šanci stát se na jeden den starostou Jihlavy, tak jediné co bych učinil je zbourání tohoto monstra, působí to zde opravdu jako pěst na oko.
Na náměstí je ještě Mariánský sloup, který je už z roku 1690 a je obklopen vzrostlými stromy. Celé to působí velice zajímavě.

Majitelka se zbláznila

17. srpna 2009 v 19:30 | Pierre |  osobní deník
No dobře tak nezbláznila. Říkal jsem si, že se snad uklidnila po tom co se mi po přestěhování snažila vnutit svůj názor na rozestavení nábytku. Více zde. Bohužel zase zachází o něco dál. Z ničeho nic totiž mě a mému spolubydlícímu začala tykat. Snaží se s námi hrát jakousi hru, tak aby nás měla v hrsti a snaží se působit jako hodná teta. Jenže my už jí prokoukli a víme, že to tak ve skutečnosti není.

bratrstvokocicipracky.blog.cz

13. srpna 2009 v 22:31 | Pierre |  krátké postřehy všeho druhu
Nevím jestli jste o tom už slyšeli, ale na blog.cz se rozjíždí projekt s názvem autorský klub, bohužel však nejsem úplně spokojen s blogy, které jsou do tohoto klubu přijímány, a proto jsme se s mým blogovým kamarádem Liborem rozhodli založit si takovou malou konkurenci tomuto projektu. Jde pouze o to, že chceme upozorňovat na kvalitní blogy, kterých na blog.cz není zase tolik. No ještě nevím jak to všechno bude vypadat, protože je to tak trochu čerstvé. Podívejte se sami na:


Několik postřehů

9. srpna 2009 v 17:50 | Pierre |  osobní deník
V pátek jsem si uvědomil co mi na Praze vadí nejvíce. Nejsou to ani auta, ani ovzduší, ale jsou to: bezdomovci, vágusové, žebráci a jim podobní. Nevadí mi ani tolik, že jsou špinaví a zapáchají(to se dá celkem pochopit), ale spíše to, že po mě pořád somrují nějakou tu kačku ba dokonce cigáro. Nejde o to, že bych byl nějaký škrt, který nikomu nic nedá. Nevidím však žádný důvod, dávat peníze člověku, kterého u nás na Letné vidím každý den s lahváčem. Kdybych věděl, že mu deset korun které mu dám, pomůže dostat se nahoru a najít si práci, tak prosím. Jenže u některých lidí je to bez šance. Já vím doba není moc dobrá a najít si práci není legrace, jenže spousta flákačů pracovat nechce a já je dotovat nebudu(max. povinně z daní). Mluvím o tom z vlastní zkušenosti, protože jeden můj nejmenovaný příbuzný - pan K. za svých 58 let odpracoval asi 3 roky.

Žlutým drakem k bílým tygrům

2. srpna 2009 v 11:59 | Pierre |  Mise KM09
Ano přiznávám se, že nadpis je trochu bulvární, ale nedalo mi to. Mělo to být spíše: Žlutým autobusem Student Agency do Liberce.

Ti z vás kteří častěji cestují, zřejmě vědí, že dostat se vlakem z Prahy do Liberce je něco jako chtít se dostat do Tirany(hlavní město Albánie, pozn. Autor) po dálnici. Nezbylo mi tedy nic jiného, než vzít za vděk autobus. Byla to moje první cesta s SA, a tak jsem ani nevěděl co od toho čekat. Leccos jsem zaslechl od známých, ale člověk se musí přesvědčit na vlastní kůži, aby uvěřil. Jakmile autobus přijel k nástupnímu stanovišti na Černém Mostě, vystoupila z něj usměvavá Stewardka, letuška či busuška nebo jak se jí říká. Zkontrolovala všem palubní lístky a mohlo se vyrazit. Odjezd byl na čas(dvouminutové zpoždění není žádné zpoždění!).