Jenom blázen by chtěl být normální.

Několik postřehů

9. srpna 2009 v 17:50 | Pierre |  osobní deník
V pátek jsem si uvědomil co mi na Praze vadí nejvíce. Nejsou to ani auta, ani ovzduší, ale jsou to: bezdomovci, vágusové, žebráci a jim podobní. Nevadí mi ani tolik, že jsou špinaví a zapáchají(to se dá celkem pochopit), ale spíše to, že po mě pořád somrují nějakou tu kačku ba dokonce cigáro. Nejde o to, že bych byl nějaký škrt, který nikomu nic nedá. Nevidím však žádný důvod, dávat peníze člověku, kterého u nás na Letné vidím každý den s lahváčem. Kdybych věděl, že mu deset korun které mu dám, pomůže dostat se nahoru a najít si práci, tak prosím. Jenže u některých lidí je to bez šance. Já vím doba není moc dobrá a najít si práci není legrace, jenže spousta flákačů pracovat nechce a já je dotovat nebudu(max. povinně z daní). Mluvím o tom z vlastní zkušenosti, protože jeden můj nejmenovaný příbuzný - pan K. za svých 58 let odpracoval asi 3 roky.


Včera jsem byl donucen vydati se opět na naší chatu poblíž Ústí. Ani nevím proč, ale v poslední době mě to tam moc netáhlo. Moje babička je momentálně zdravotně indisponována na delší dobu, a tak mi taťka volal jestli tam můžu jet zalít kytky. Řekl jsem si, vlastně proč ne. Byla to docela sranda, běhat dvě hodiny sem tam po zahradě a jentak si zalívat a relaxovat. Občas jsem byl nucen natočit hadici směrem vzhůry, abych se také trochu ochladil. Na zalévání jsem využil všechny tři hadice, které máme k dispozici. Naše zahrada je totiž tak velká, že zaujímá rozlohu dvou golfových a tří fotbalových hřišť. A dokonce zasahuje do dvou časových pásem, takže když mají rajčata 6 hodin u okurek už je 7. No dobře tak kecám no, je to taková menší zahrádka ve stráni, která má sklon asi 40°. Tam se také babičce stal ten malér s nohou. Šla směrem dolů a přisedla si nohu, tak má teď naštíplý kotník v sádře. To jí můžete 100x říkat: "babi nechoď tam dolů, je ti 80 let", ale ona si prostě nedá říct a každý rok si tam vysadí rajčata a leze po stromech a sbírá meruňky. V kuchyňce jsem nalezl mojí oblíbenou skelničku s Tygrem,a s chutí si zavzpomínal na staré dobré časy kdy mi bylo 6.
Táta říkal, že kdyby to bylo na něm, tak by už chatu dávno prodal. Stejně tam jezdí akorát za trest a musí tam dělat všechnu co mu "babča" řekne. Navíc tam je docela hluk z údolí. Pokud zrovna nejede vlak, tak dole po silnici jede jeden kamion za druhým.
Večer jsem pak byl nucen překousnout zprávy na Nově. To jsem seděli u babičky doma, a táta najednou říká: "to už je 19:24, prošvihli jsme zprávy" a babička na to: "vždyť ještě ani nezačali" :D. Tak jsem se dozvěděl o nějaké bláznivé číselné řadě a zmasakrovaných kočičkách, no asi to hrajou na city na tej Nově. Myslím, že mám zase na pár let pokoj od tohoto zajímavého a poučného zpravodajství, kde jsem se vlastně nic pořádně nedozvěděl a nechce se mi věřit, že by se včera ve světě nic nedělo.

V Ústí nám nějak přestal chodit počítač. Já se mu vlastně ani moc nedivím, vyskočilo na mě totiž jakési počítadlo virů, které se zastavilo na numeru 38. Chtěl jsem do něj alespoň stáhnout nějaké Avast, ale přes všechnu snahu se mi to nepovedlo. Nechtěli se mi totiž spouštět žádné spouštěcí soubory. Jediné co mu pomůže bude zřejmě: FORMAT C:.


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Zuzka Zuzka | Web | 9. srpna 2009 v 20:04 | Reagovat

Pěkná sklenička  ;-)
S těma somrákama s tebou souhlasím. Ale spíš v tom, že jet s nima 14, která jezdí většinou taková ta nová, jak tam sedí člověk podélně s jízdou a nemá to skoro žádná okna. Je vedro k padnutí a oni nasednou a jedou se mnou až na Výstaviště.. Měla jsem co dělat, abych nepřestala dýchat a nebo předčasně nevystoupila...

2 BlackCat BlackCat | Web | 9. srpna 2009 v 20:55 | Reagovat

Jistý čas se mnou do práce jezdil v tramvaji bez domovec. Vezl si dva tlusté klacky ze stromů, na nichž měl přivázané jakési lano + vezl s sebou tašky, na každé noze jinou botu. Bylo mi z něho divně. Nechutně páchnul, ale taky mi ho bylo strašně líto. Nějak můj mozek nedokáže pochopit, že někdo tak skutečně žije.  :-(
A zajímalo by mě, jak to pan K. udělal, že odpracoval 3 roky. Uživil se nějak?

Líbí se mi článek. Má silnou atmosféru. Představila jsem si totiž své návraty na chalupu.  :-)

3 Pierre Pierre | 9. srpna 2009 v 21:35 | Reagovat

Z: no jo, je to hrozný
BC: Pan K. to udělal tak, že mu sebrali byt, protože neplatil. Pak ho vykopli z ubytovny, protože neplatil. Pan K. totiž žije pouze ze sociálních dávek, ale nikdy neudělal nic proto, aby si našel práci a když už práci měl tak tam třetí den nepřišel. Bydlí asi někde pod mostem a občas ho vídám vybírat popelnice a říkám si dobře ti tak. Tenhle člověk si to naprosto zaslouží, nevidím důvod proč ho litovat. Vím jistě, že jsou jiní lidé, kteří za to nemohou a mají snahu se z toho dostat, ale je jich menšina a těžko se rozpoznávájí od "zasloužilých" vágusáků. :-(

4 Libor Libor | Web | 12. srpna 2009 v 22:37 | Reagovat

Pan K. je dle všeho soudě asi celkem vynalézavý člověk :-).
Je to odvěký problém, jak rozčlenit nezaměstnané na ty, kteří pracovat chtějí a na ty, kteří jen parazitují na zbytku společnosti?
Odpověď je na nobelovku z ekonomie :-).
A ta fotka se skleničkou je fakt dobrá. Kde se chata nachází? Není to Sázava? :-) Asi ne, co?
P. S. Už se kvapem blíží koncert "rádiových hlav" .

5 storyteller storyteller | Web | 13. srpna 2009 v 15:16 | Reagovat

No, pokud ti bezdomovci (beru Brno) třeba hrajou na kytaru a zpívajou písničky, byl bych jim ochoten přispět (kdybych nebyl takovej zagroškudla), nicméně pokud tam dají s prominutím... no, prostě mentálně postiženýho člověka, kterej jenom sedí a nic nedělá, tak tohle vážně ne, no. Na to jsou serioznější sbírky. Máte hezkej výhled z té chaty, jen, co je pravda :-D Ale myslím, že hlavák v Praze je docela hnusnej (dokonce ještě o něco horší, než v Brně).

6 Pierre Pierre | 13. srpna 2009 v 20:07 | Reagovat

L: Tak nevím, buď nečteš a nebo jsi byl na propadnutí ze Zeměpisu? :-D Píšu tam chata poblíž Ústí a ty se ptáš jestli není na Sázavě, ta říčka to je Labe ;-).
S: Hlavák v Praze se předělává, pár fotek jsem tu nedávno dával. Snad bude vypadat jako důstojné nádraží pro milionové město, jako je tomu na západ od našich hranic.

7 scope scope | Web | 17. srpna 2009 v 12:04 | Reagovat

Osobně myslím,že v jakékoliv zahradě jsou časové posuny možné. Začnete zalévat, a než se od rajčat dostanete k okurkům, je hned o hodinku později...
A k Praze... Byla jsem tam dvakrát. Tažena s davem, přesun z místa na místo, ani jsem si ji nestihla prohlédnout. Ale myslím, že s těmi somráky a bezdomovci je to všude stejné. Žiju na vesnici, a možná se u nás neškemrá (tolik), ale pochybné existence tu jsou také.

8 Rýža Rýža | Web | 18. srpna 2009 v 13:57 | Reagovat

Tak tohle mi připomnělo hned dvě věci - zaprvé našeho devadesátiletého dědu, který nedbal našich vyděšených pohledů a výkřiků a s ledovým klidem anglického lorda přelez ze žebříku na strom, protože prej tam jsou lepší švestky na setřesení:) A za druhé naši velmi prvařenou a slavnou břeclavskou nádražní stár - už o ní dokonce psali několikrát v regoinálních denících, ještě do Blesku prorazit a je z ní celebrita jak vyšitá, která se za ty roky stala již v podstatě součástí nádražního koloritu - a když ji tam člověk v jakoukoli denní či noční hodinu náhodou nepotká, cítí, že tam něco chybí:) Ale odemě už neuvidí ani pětník, je mi jedno, co by s těma prachama dělala ona, ale opravdu jsem nerozchodila to, když k ní jednoho pěkného letního dne přišel jistý "náš spoluobčan", co měl víc zlatých zubů než normálních, na každém prstě tři prsteny a řetězů, že by za ně moh přivazat ustájit stádo krav a prostě a jednoduše ji zkasíroval a čau, makej dál. Tak tohle jako opravdu ne! Jinak, v Novém prostoru byl teď nedávno mooc pěkný článek o jiném takovém celebrita žebrákovi (tuším z Vltavské), který si vynaříká tolik peněz, že si dokonce může dovolit platit ochranku. Tohle už mi přijde vážně vážně moc!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama