Jenom blázen by chtěl být normální.

Karlovy Vary

24. září 2009 v 21:23 | Pierre |  Mise KM09
Se slečnou ABCD jsme se vydali v sobotu do Karlových Varů na další část mnou propagované Mise KM09. Opět bylo (jako už celkem tradičně) využito služeb Student Agency. Z Prahy se totiž vlakem do Karlových Varů jede přes Ústí a tuto strastiplnou cestu jsem nebyl schopen podstoupit. Cesta měla trvat něco přes dvě a čtvrt hodiny se zastávkou na letišti v Praze. Bohužel se však díky sobotnímu cyklistickému závodu Prahy - Vary - Praha protáhla na něco málo přes tři hodiny. No a ta necelá hodinka nám v konečném zúčtování chyběla a my neprošli tak úplně to co jsme chtěli.


No ale pěkně popořadě. Vary mají dvě vlaková nádraží - Horní a Dolní, u kterého jsme byli vyklopeni a zároveň jsme pak od něj odjížděli. Když jsme zkontroloval mapu co byla poblíž nádraží, určil jsem cestu k Hornímu nádraží, které mi bylo doporučeno k prohlídce mým bráchou(doporučenou bohužel v negativním slova smyslu, podívejte se sami na začátek fotogalerie). Nejděsivějším místem na celém nádraží je prý záchod. Tam jsem se však neodvážil, a tak jsem alespoň vyfotil cestu k němu z dálky :D. Vzápětí jsem vytvořil jednu fotku pouze a jen pro Dalaria. Je to čtyřproudovka protínající KV. Tato západočeská metropole leží na soutoku dvou řek - Ohře a Teplá. Právě Teplá dotváří krásu místního údolíčka lemovaného honosnými hotely i vilkami. Vše je tu krásně opravené, hlavně díky pomoci od ruských přidružených soudruhů. A to co je zchátralé se připravuje na.. nebo už přímo rekonstruuje. Hotel Thermal ovšem tak pěkný není a dle mého názoru tu působí spíše jako obludné a tyčící se panelákové monstrum nevalné úrovně. No možná je to jen můj názor. Nedaleko od něj jsme zblajzli nějaký ten oběd a pokračovali v cestě do kopců a podél řeky. V jedné uličce jsme nalezli věžičky ruského pravoslavného kostela sv. Petra Pavla dokonce i s ruským kněžím. Nedaleko od něj se na kopci nacházela nějaká vyhlídka či co i s lanovkou. Ani hotel Pupp už jsme z časové tísně neviděli. No tak snad příště. Vše důležité najdete jako vždy ve fotogalerii ZDE.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Sinusovka Sinusovka | 24. září 2009 v 21:41 | Reagovat

Jak tak koukám na tvou mapku, vypadá to, že bys letos mohl misi dokončit, tři měsíce na čtyři města.. :-)
Fotky máš povedené, hlavně se mi líbí ty fotky kolonády focené shora. A kostely mají také mnoho do sebe.  :-)

2 Dalarius et Laixi Dalarius et Laixi | E-mail | Web | 25. září 2009 v 0:05 | Reagovat

Ty woe! Ehm…promiň. Tys tam fakt jel? Ty woe… :-D Ano, obrovský údiv.
Ano, neexistuje trať do Varů přímo. Jak jinak. Na konec světa nevedou rychlé cesty. Pěkně pomalu. Vlakem jsem jel (sice opačným směrem a už ze Sokolova), a bylo to dlouhé. 3,75 hodiny je moc.
No, tohle je běžné. Zpždění na té trase jsou na normálním pořádku. Vím, o čm mluvím. To víš, nejen, že ta silnice je v katastrofálním stavu, není tam dálnice, ale pořád tam něco takového je. *nechápavý výraz, jak je to vůbec možné* Příště (doufej, že žádné nebude) s tím počítej.
…ano, 2 nádraží. A to rozdělení je dosti nepraktické. Autobusy dole, vlaky nahoře. Takhle to je v reálu. Z dolního moc vlaků nejezdí.
Ano, to nádraží nevypadá dobře. Opět - západ Čech, co čekáš?
To je část R6 - průtah skrz Vary. Naprosto nevyhovující parametry (ostré úhly zatáček, šířka pruhů, absence odstavného pruhu). Bohužel - jinde to prostě postavit nejde. A R6 je potřeba.
Metropole:-D :-D Cože??? Metropole??? :-D To musíš myslet jako vtip.
Ano, je pravda, že ruští spoluobčané de facto zachránili Vary, jak říkala velká Lill.
K fotkám - většinu z těch míst poznávám…
…ano, nemám to tam rád…ano, mám k tomu důvod.
Jinak ale gratuluji, že jsi tam byl. A děkuji, že sis vzpomměl.

3 BlackCat BlackCat | Web | 25. září 2009 v 8:11 | Reagovat

Karlovy Vary mám ráda, ale jela jsem tam vždy jen autobusem. Takže "krásy" nádraží nemůžu ocenit. Thermal se mi taky moc nelíbí.
Ale gratuluji. Už to máš za pár. :-)

4 Mangrah Mangrah | Web | 25. září 2009 v 9:47 | Reagovat

Už úplně vidím, že ty fotky budou krásné, hned se na ně vrhám:) Snad si taky udělám nějakou takovou misi, mohla bych aspoň po vysočinských vesnicích:D když už tu ta města tak moc zastoupená nejsou:D

5 Libor Libor | Web | 26. září 2009 v 22:50 | Reagovat

Kvituji velké množství fotek.
Snad stihneš i ostatní města.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama